HTB 660 AluR 80 mm

HTB 660 AluR 80 mm

Protipožiarna izolácia HTB 660 AluR sú dosky vyrábané z minerálnych vlákien, spájané modifikovanou umelou živicou s prísadou hydrofobizujúcich a protiplesňových látok. Dosky sú kašírované jednostranne, hliníkovou fóliou vystuženou sklenými vláknami.

Balenie

Hrúbka: 80 mm
Šírka: 1000 mm
D
ĺžka: 1200 mm
Množstvo v balení: 2,4 m2 

Použitie

Minerálne dosky HTB 660 AluR sa v hrúbke 80 mm používajú v protipožiarnom systéme Firestop ako izolácia pre dosiahnutie požiarnej odolnosti EI 90, EI 120, EI 180 pri vzduchotechnickom potrubí a pre dosiahnutie požiarnej odolnosti EI 45, EI 30 pri potrubí na odvod dymu a tepla.

Skladovanie a manipulácia

HTB 660 AluR sa musí skladovať v suchom a chránenom prostredí tak, aby nedošlo k jeho styku s vlhkosťou a vplyvu poveternostných podmienok. Dodáva sa v ucelených balíkoch obalených PE fóliou. Ochranný obal je označený logom výrobcu a výrobným štítkom, ktorý špecifikuje technické vlastnosti výrobku a doporučený spôsob jeho aplikácie.

Knauf Insulation, výrobný závod Nová Baňa je držiteľom osvedčenia systému manažérstva kvality podľa normy EN ISO 9001:2008. Pri výrobe tohto produktu nedochádza k prekročeniu emisných limitov, ktoré sú pod prísnou kontrolou oddelenia HSE spoločnosti Knauf Insulation.

Firestop Fix

Firestop Fix

  • lepidlo systému Firestop
 
Firestop Fix

Firestop Cutter

  • drážkovací nôž systému Firestop
 
Firestop Spike

Firestop Spike

  • spojovací hrot systému Firestop
 
Firestop Weld Pin

Firestop Weld Pin

  • navarovací tŕň systému Firestop